Černý teriér FCI kennel Kettfar
Menu Klub chovatelů Černých teriérů

Štěňata

Falco

Falko. – Náš velký klouček s něžnou duší. Je největší a proto mu říkáme Goliáš, svoje pravé krásné jméno Falko je tak nějak pozapomněno.
Je veliký a klidný, velmi vyrovnaný a spíše introvert, nikam se necpe a nekouše, raději jde bratrům z cesty aby se nemusel prát. Připomíná mi Eragona jeho strýce.
Vstup do života neměl lehký jako desetidenní miminko si na něj lehla maminka Ennie a zlomila mu stehenní kost. Chvíli to vypadalo, že asi se budeme muset s našim broučkem rozloučit. Podstoupil složitá vyšetření, narkózu, rtg a verdikt veterináře naštěstí zněl příznivě. Zlomenina je rovná a naštěstí přímo v půli kosti, takže nezasáhla růstové zóny a Goliáš bude v pořádku. Stehenní kost se nedá fixovat zevně a u štěněte, které roste před očima nepřipadá v úvahu ani kostní fixace hřeby. Tak jsme našeho broučka krmily jak se dalo. Jak říkala naše kamarádka Alena, jako selátko na výkrm. Aby byl klidný spal a nesnažil se nikde lézt a nohu nezatěžovat. Vyplatilo se a Goliáš již ve 4 týdnech běhal tak jako sourozenci a ani zkušené oko veterináře by nic nepoznalo. Ve 2,5 měsících má nožičky rovné a vydrží běhat dokud ho nezavolám na jídlo. U misky je první a také tam stojí ještě poslední, když bratříčci a sestřičky už odpočívají.
Goliáš si vesele vrtí celým ocáskem a okusuje mé okrasné keříky. Netrápí ho asi vůbec nic. Nevím čím to je, ale je opravdu o dost větší než ostatní sourozenci a také má výjimečnou povahu. Nevzteká se nevzpouzí a kouká na nás s takovou důvěrou. Je mohutný a krásný pro něj bych si přála pánečka, který se s ním bude rád pyšnit na výstavách.

delitko