Černý teriér FCI kennel Kettfar
Menu Klub chovatelů Černých teriérů

Štěňata

Flash

Flash stejně tak jako Falco, měl už zkušenost s veterinářem.
Asi v 6 týdnech čertík neposeda si dal k snědku něco, co by pejskové jíst neměli. Bylo to asi týden po odstěhování z obýváku do štěněčí místnosti. Ráno byl ještě v pořádku a po 3 hodinách se kroutil bolestí a jen koulel bezmocnýma očima. Uzlíček, který sotva dýchá, jak mu je zle. Okamžitě jsem jej vezla k veterináři, cesta se mi zdála nekonečná i když to je sotva 15 minut. Flach na mě v autě upíral svoje hnědé oči, které prosily o pomoc, třásl se a tiše plakal. Pro oba byla vysvobozením veterinární ordinace.
Pan doktor usoudil, že brouček spapal nějakou hnusnou věc. Podstoupil operaci a po 5 ti hodinách jsme si pro něj konečně mohla jet. Do večera byl vzhůru a řádil jako černá ruka. Musel s námi nějaký čas zůstat v obýváku a za sourozenci chodil jen na chviličku si pohrát. Zanechalo to v něm pocit, že je ze všech nejdůležitější a taky to svým bratrům dává znát. Je z něj tak trochu rozmazlený fracek :-) nikdo si k němu nic nedovolí a k misce nepustí nikoho ani náhodou , vzít mu hračku štěňata už ani nezkouší. Když je na klíně Flash, tak prckové slušně sedí opodál a čekají až na ně dojde řada.
K nám se ale chová jako beránek, nekouše netrhá nohavice, na zavolání hned přiběhne. Jeho pooperační péče z něj udělala sebevědomého a velmi otrlého čertíka. Ani ve vývoji ho to nezbrzdilo. Ač týden po operaci musel být na přísné dietě kdy byl dost hubený, velmi rychle to dohnal. Jí za dva a nohy má snad silnější než náš obřík Goliáš. Tlapy má jako lev. Tohle bude pejsek vhodný na ostrahu a hlídání, ale také jako průvodce a ochránce rodiny k lidem vlastním je velmi něžný.

delitko