Černý teriér FCI kennel Kettfar
Menu Klub chovatelů Černých teriérů

Naše holky

Ariela Kettfar

Ariela OTEC: Igor van Dog
MATKA: Dolly Genetic

Rodokmen
Junior šampion ČR, SR
klubový šampion ČR, SR
šampion ČR
pracovní zkoušky ZOP
CAJC,CAC,CACIB
kohoutková výška 68cm

Ariela je dcera Blacky, štěně z prvního vrhu. Když v necelých 16 letech odešel můj první pes Far do psího nebe, naplánovala jsem si štěňátka. S Blacky jsme jeli do Varšavy k interšamp. Igorovi Van Dog. Všechno proběhlo v pořádku a Blacky se narodilo 11 miminek.Všechny jsme je vychovali.Musela jsem trochu pomáhat s krmením. Protože jich bylo přece jen dost a tak trvalo trochu déle než odešly k novým pánečkům.Nechtěla jsem si žádné nechat. V panelákovém bytě je jeden pes a dvě kočky už tak dost. Arielu jsem si vybrala jako svého „oblíbence“ protože byla jiná než ostatní.Chtěla jsem jí dát jako poslední. Kdyby mi zbylo štěně, tak aby to byla právě ona.

Už jako štěně byla velmi chytrá, jako první vylezla z ohrádky, vydržela se i půl hodiny dívat jak se manžel holí nebo já vařím.Také nebyla milá na návštěvy. Když ji chtěl někdo jiný než rodina vzít do náruče snažila se vypadat nebezpečně a vrčela jak velký pes. Nikdo ji také proto nechtěl. Nakonec to dopadlo tak, že zůstala doma. Vyrostla z ní sebevědomá fenka,která má ráda návštěvy tak, že jim je schopná pomalu vlézt na klín, aby ji „pochovali“ ale jen pokud si to přeje ona. Nemá ráda důvěrnosti od cizích když si o to sama „neřekne“. Když je na chalupě, hlídá tak, že lidi z vesnice raději chodí kolem.Je mnohem aktivnější než její máma Blacky. Pořád by běhala a skákala, je k neutahání.Chodili jsme i na cvičák, má složenou zkoušku z výkonu. Na výstavách se nám daří také velmi dobře. Je Junior šampión České a Slovenské republiky, klubový šampión ČR a SK a šampión ČR. V roce 2004 měla štěňata s importovaným psem Enisey iz Russkoi Dinastii. Ariele se narodilo 9 štěňátek, ale bohužel jedna fenka krátce po porodu zemřela. Dnes je jim necelý rok a už se objevují na výstavách. Ariela měla v roce 2005 další štěňátka s krásným velkým psem Bartolomeo Alea Onyxea. Tentokrát jich měla 10, moc jsme se snažili aby jsme o žádné nepřišli. Z malých chlupatých kuliček vyrostli krásní představitelé svého plemene.

DOlly Genetic

Dolly OTEC: Boris
MATKA: Sabina

Rodokmen
Šampion ČR, SR
Klubový šampion ČR,SR
Připravena na pracovní zkoušku ZVV1
11xCAC res.3xCAC CACIB, 4x res.CACIB 2xBOB
pracovní zkoušky ZOP
kohoutková výška 68cm

1.10.2007 nás navždy opustila a do psího nebe odešla naše milovaná, věrná,hodná jedinečná Blekča - DOlly Genetic. Určitě tam na ni čekal psí kamarád Far a doufám, že ona počká na nás. Navždy zůstane v mém srdci.

Když pyšný lidský syn se pod zem vrací,
v němž svět, krom jména, sotva něco ztrácí,
tu sochař v pompě smutku objednaný
říkáním zdobí hrobku bez příhany -
když dílo skončí, nápis je tam vryt,
ne čím byl mrtvý, ale čím měl být.

Však chudák pes, v životě přítel pravý,
jenž první vítá, brání do únavy,
jenž celým srdcem patří pánu svému,
bojuje, žije, dýchá jenom jemu,
má po smrti být odklizen jak cár,
že pro nebe prý nemá duše dar -
zatímco člověk, hmyz ten, tvrdí směle,
že jenom jemu patří nebe celé.

Ach, člověče, ty, jehož chvíle zkosí,
ponížen otroctvím a zkažen mocí,
kdo zná tě dobře, odpor popadne ho,
ty bídná hrstko prachu oživlého!
Tvá láska smilstvo, věrnost prázdný sen,
tvůj úsměv léčka, slovo podvod jen.
Zlý od přírody, šlechtic leda rodem,
ani té dobré šelmy nejsi hoden!

Vy, kdo ten prostý kámen uvidíte,
jděte svou cestou, truchlit nemusíte.
Já jen, kde leží, vyznačit jsem chtěl,
nejlepší přítel, kterého jsem měl

Měla jsem možnost vybírat si z 8 štěňat. Tenkrát jsem nedívala na to jak mají zaúhlené nožičky, velká ouška, tmavé oči, kouknout se jim na zoubky mě vůbec nenapadlo. Vybrala jsem si ji podle povahy. Hned mě přišla přivítat, ničeho se nebála, běhala a skákala jako čertík.
Když jsem ji přinesla chovala se hned jako doma. Tehdy desetiletý Far trpěl, když mu své mléčné ostré zoubky zarývala do celého těla. Běžně se stává, že štěně od dospělého psa odkouká všechno co si nepřejete a ty dobré vlastnosti se nenaučí. Far byl sebevědomý a poslušný, ale neustále kradl jídlo. Štěkal když byl doma sám, utíkal v lese a chtěl zakousnout všechno co by se dalo sníst. Po prostudování literatury jsem Blacky hned začala vychovávat, aby nebyla zlá a nezvladatelná jak varovala literatura. Dnes můžu říct, že jsem výchovu asi přehnala,protože Blacky je poslušná až moc. Nikdy se nenaučila od Fara žádnou špatnost a je příkladem trpělivosti. Opatrovala by cokoliv od myši přes koťata a nedávno pomáhala vychovávat štěňátka svojí dcery Ariely. Sama měla dva vrhy. Poprvé ve 4 letech 11 štěňat, podruhé jen 4 štěňátka. Pokaždé byla svědomitá máma a starala se co jí síly stačily. Konečně jsem měla psa se kterým jsem mohla na výstavy. Blacky se to také líbilo a předváděla se ráda. Byly jsme na mnoha výstavách a Blacky je nmohonásobnou vítězkou. Je šampiónkou České a Slovenské republiky, klubový šampión ČR i SK.