Černý teriér FCI kennel Kettfar
Menu Klub chovatelů Černých teriérů

VRH D

Vrh D: Bartolomeo Alea Onyxea + Ariela Kettfar NAR.11.11.2005

První kluk se narodil 11.11.2005 v 5.56 a postupně přicházeli na svět další bratříčci a sestřičky. První tři byli kluci, další byla holčička, pak zase kluk a potom už holky. Poslední slečna se narodila v 18.10h. Průměrná váha je 400g. Největší holka měla 455g a nejmenší 340g. Největší kluk měl 450g a nejmenší 400g.

Štěňata už dostala jména, holky- Derien, Darlin, Dracky, Duchess, Daevy, Dea a kluci Douglas, Damián, Drack a Dash rostou jako z vody. Už osm z nich přišlo o ocásky naštěstí jim bylo pouhých 5 dní, tak si to asi moc nepamatují. Dea a Douglas si ho mohli nechat. Oběma to moc sluší a vesele si vrtí kdykoli na ně promluvím. Když jim bylo 6 týdnů všechna dostala čip. Dřív jsem štěňata tetovala jak asi každý chovatel, ale bylo mi jich pokaždé moc líto, protože to hodně bolí. Byla jsem ráda, že to tentokrát nemusela podstoupit. Rostou hodně rychle tak musím pořád hlídat jestli nejsou moc tlustá aby se jim nekřivily nožky. Krmím je Eukanubou a ve srovnání s minulým vrhem jim moc chutná, dostávají krmení 4x denně. Dasch, Drack, Dea s ocáskem, Darlin a Duchess už bydlí se svými novými pány v novém domově.s námi zůstali ještě 3 holky a 2 kluci.

Douglas Douglas je na první pohled jiný jak ostatní, protože má ocásek. Ještě je trošku jiný tím, že mu na čumáčku a na nožkách zatím neroste srst, občas se to stává, ale z minulého a předminulého vrhu mám zkušenosti, že zrovna tato štěňata mají potom srst mnohem tvrdší a kvalitnější než ostatní. Douglas je největší pejsek, který je zatím doma. Je klidný, pohodový a ničeho se nebojí.Všechno co se děje je pro něj zajímavá hra. Každá návštěva přišla určitě kvůli němu. Podle toho se i chová a každému se cpe do náruče. Je ale trochu problém pochovat pejska který má 15 kilo. Jediné co se mu na poprvé nelíbilo, bylo auto, ale teď už i to se mu moc líbí, protože se pokaždé jede někam, kde ho čeká procházka nebo běhání po dvorku. Douglas je trochu líný, na chalupě sice rád běhá po dvorku se sourozenci, ale než za nimi vyběhne, chvíli ho musím přemlouval, v teple u kamen je to taky příjemné.

Damian Damián to je náš krasavec,má pěknou černou vlnitou srst ,pěkně chlupatý čumáček a tmavá očička. Damiánek je čipera.Rád jí ,ale spánek je pro něj ztráta času, co kdyby se něco dělo kdyby on spal?Auto mu taky poprvé nevadilo.Na procházce je vždycky první a na chatě musí být první venku.Nejvíc zlobí našeho kocoura a hrozně ho baví, když se může postavit do plechové misky oběma předníma nožkama a běhat tak po dlažbě, ten zvuk je příšerný, ale jemu se opravdu moc líbí.Kde se něco děje tam musí být.Pořád zlobí ostatní štěňátka, aby si s ním hrála.Vždycky uspěje u svojí sestřičky Daevy. Jsou jako dvojčata.Vypadají úplně stejně, jen Daevy je malinko menší, protože je holka. Jsou stejní i povahou.


Daevy Daevy je oblíbenec mojí dcery a tak si myslí ,že si může dovolovat víc než ostatní. Když je ona na klíně odhání ostatní „jen ona se bude teď hladit“.Pořád vrtí ocáskem a pořád se „usmívá“.Je hodně živá ,tak si rozumí s Damiánem.Když všichni spí ,oni dva se postarají, aby tady nebyl klid ani chvíli.Kolikrát nemá čas se ani pořádně najíst ,protože buď musí honit kocoura nebo štěkat na jiné štěně, které jí nechce půjčit hračku, kterou zrovna teď chce ona.


Dracky Dracky má sice jméno dračice, ale je to spíš taková princezna. Srst má tvrdší a na čumáčku má fousky ,které jsou jak kartáček.Je milá hodná a pořád by se jen tulila.Kdykoli se otočím, mám ji za sebou a říká si o pohlazení.Je něžná a když si hraje, skoro nikdy nekouše jako ostatní.Má moc ráda děti,když k nám přijdou, je šťastná, když si s ní hrají.Vydrží ležet na klíně dokud ji člověk nesundá.Na procházce nejlíp poslouchá na zavolání a je oblíbená své mámy Ariely i babičky Bleky.I náš kocour ji má docela rád ,protože jako jediná ho nehoní jen ho očichá, sem tam olízne nebo na něj jen tak kouká.

Derien Derien je poslední z holek co máme ještě doma. Je z nich největší, má bohatou srst trochu měkčí než ostatní.Jako štěňátko je asi nejroztomilejší, vypadá jak medvídek.Je mohutná a má silné nožky.Je velmi klidná a skoro pořád spí pokud zrovna nevymetá misku s jídlem.Dokud jsme ještě nebyli venku, myslela jsem si ,že je tak strašně líná, že jí snad budu muset nosit,ale spletla jsem se. Když jsem je poprvé vypustila na dvorek, musela jsem ji odnést domů, aby se nenachladila.Všechno s rozmyslem prozkoumává a všechno ji zajímá. Zdá se, že než něco udělá, tak o tom přemýšlí.Když je doma, skoro o ní nevím ,ale jen přijdeme do lesa tak se změní.Všechna štěňata jdou vlevo ,ona jde vpravo,všichni jdou po cestičce ,ale ona musí do toho nejhlubšího sněhu. Kdyby spadl strom ani to s ní nehne.Cestou domů v autě usne hned jak se rozjedeme a domů abych ji už odnesla. Doma si lehne k misce a dokud její obsah celý nespořádá, tak se od ní nehne, pak se ještě napije, odloží se někde do kouta, aby ji ostatní neotravovali a spí a spí.

VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA UŽ MAJÍ SVÉ RODINY

Nové fotky v Galerii